TaxMachine PITy 2023/2024

Profesjonalny program do rozliczania rocznych deklaracji PIT za 2023 rok.
Rozliczysz i wyślesz do systemu e-Deklaracje wszystkie rodzaje PIT (PIT-37, PIT-36, PIT-28, PIT-36L, PIT-38, PIT-39), a także PITy pracownicze/płacowe (PIT-11, PIT-4R, PIT-8AR, PIT-8C i inne). Odliczysz wszystkie ulgi podatkowe, w tym ulgę ulgę na dzieci, ulgę na internet, ulgę rehabilitacyjną.
Zawsze bezpłatnie i bez ograniczeń, także w zastosowaniach komercyjnych, w biurach rachunkowych, kancelariach podatkowych. Możliwość pracy wielostanowiskowej i zdalnej.

Więcej na temat programu Pobieram program PITy 2023/2024

O Ośrodku Oparcia Społecznego

 

Ośrodek Oparcia Społecznego działający pod patronatem Warszawskiego Towarzystwa Pomocy Lekarskiej i Opieki nad Psychicznie i Nerwowo Chorymi powstał w listopadzie 1993 r. jako jedna z pierwszych w kraju instytucji tego typu przewidzianych w ustawie o ochronie zdrowia psychicznego.

Celem działalności Ośrodka jest zapobieganie nawrotom choroby psychicznej oraz przystosowanie do samodzielnego życia w środowisku osób z zaburzeniami psychicznymi poprzez prowadzenie rehabilitacji i stwarzanie oparcia społecznego.
O
środek stanowi ważne miejsce uzyskiwania wsparcia, wychodzenia z izolacji i odbudowywania więzi dla osób chorych psychicznie.

W Ośrodku prowadzone są zajęcia profilaktyczno-rehabilitacyjne, a w szczególności różne formy terapii grupowej. Z uczestnikami mającymi większe trudności w adaptacji społecznej lub problemy zdrowotne prowadzona jest terapia indywidualna.

Program Ośrodka realizowany jest poprzez wykwalifikowany zespół terapeutyczny mający doświadczenie w pracy z osobami z zaburzeniami psychicznymi. Ośrodek cieszy się dużym zainteresowaniem w środowisku osób dotkniętych problemem zaburzeń psychicznych.

Ośrodek stał się placówką ,,bezpiecznego pobytu”, gdzie osoby z zaburzeniami psychicznymi znajdują zrozumienie i tolerancję dla swojej ,,inności”.

 

  Oferta ośrodka


Uczestnicy ośrodka kierowani są przez poradnie zdrowia psychicznego, szpitale, zespoły opieki środowiskowej,  instytucje pomocy społecznej, a także zgłaszają się sami. Przyjęcie kandydata do Ośrodka odbywa się po rozmowie kwalifikacyjnej. 

Swoją działalność Ośrodek oferuje przede wszystkim mieszkańcom Warszawy i okolic.

 

W skład oferty Ośrodka wchodzą:

 • grupa wsparcia
 • zajęcia integracyjne
 • klub dyskusyjny
 • treningi umięjętności społecznych oraz życiowych
 • psychoedukacja
 • poradnictwo psychologiczne
 • poradnictwo w zakresie pomocy socjalno - prawnej
 • arteterapię
 • wyjscia do teatrów i muzeów
 • spotkania z poezją
 • klub filmowy
 • spotkania z ciekawymi ludźmi


  W Ośrodku można też spędzić czas w gronie przyjaciół z podobnymi problemami prowadząc ciekawe rozmowy przy kawie i herbacie. Dużą popularnością cieszą się gry planszowe, karciane, szachy i ping – pong. Tradycją  stało się już wspólne obchodzenie imienin i świąt oraz organizowanie wspólnych zabaw.Wielu uczestników odnalazło w sobie uzdolnienia plastyczne, aktorskie i literackie. Nasi twórcy w trakcie spotkań integracyjnych prezentują swoje prace kolegom z klubu. Nasza grupa teatralna prezentowała swoją twórczość w warszawskich szpitalach, Sochaczewie, Krakowie oraz w wielu innych miejscach. 


Ośrodek Oparcia Społecznego zaprasza od poniedziałku do czwartku w godz. od 16:00 do 20:00.

 

Nasza placówka mieści się przy Grochowskiej 259A.

 


© 2023, 2023 - Warszawskie Towarzystwo Pomocy Lekarskiej i Opieki nad Psychicznie i Nerwowo Chorymi